Distribuiţi
In jos
Catalin.C
Catalin.C
Admin
Mesaje : 3150
Data de inscriere : 08/03/2011
Varsta : 22
Localizare : Ploiești
http://www.transploiesti.ro

BMC PROBUS Empty BMC PROBUS

la data de Martie 8th 2011, 9:18 pm
RATP Ploiesti dispune de 50 de autobuze BMC "PROBUS" 215-SCB, numerotate de la #3072 la #3121. Acestea sunt impartite in doua serii:

I . #3072, #3073, #3074, #3075, #3076, #3077, #3078, #3079, #3080, #3081, #3082 ( 11 vehicule - cu rampa pentru accesul persoanelor cu handicap )
II. #3083, #3084, #3085, #3086, #3087, #3088, #3089, #3090, #3091, #3092, #3093, #3094, #3095, #3096, #3097, #3098, #3099, #3100, #3101, #3102, #3103, #3104, #3105, #3106, #3107, #3108, #3109, #3110, #3111, #3112, #3113, #3114, #3115, #3116, #3117, #3118, #3119, #3120, #3121 ( 39 vehicule, usa II este din doua foi )

An fabricatie: 2003 - 2005.

Fisa tehenica:
( sursa: http://www.bmcromania.ro/URBAN215SCB.aspx )

BMC PROBUS Probus10


BMC PROBUS 215 SCB  Urban
Specificatie tehnica
  
Motor 
Model
Cummins (Euro 5)
Putere ( PS / RPM)
225 sau 285 / 2300
Tip
Diesel, Turbo Intercooler
Sistemul de alimentare 
Marca/Tip
BOSH ELECTRONIC
Cutie de viteze 
Model/Tip
ZF; 6+1 trepte. Manuala/Automata
Frane (Ø.mm x mm. lungime) 
Tipul
Frana de serviciu pe aer, discuri fata-spate
 
ABS/ ASR
Suspensia 
TipulIntegral pneumatica
Axe 
Axa fata
Sectiune in "I" din otel forjat
Axa spate
Marca DANA
Alte Specificatii 
Anvelope
265 / 70 R 19.5 (6+1)
 Dimensiuni (mm)
A  Ampatament4.455 mm
B  Lungime totala9.105 mm
C  Latime2.390 mm
 Echipamente standard
Radio / CD / Microfon Oglinzi retrovizoare interior
Oglinzi retrovizoare exterioare Scaun sofer cu suspensie pneumatica
Volan reglabilParbriz panormaic / Parasolare
Tahograf digital pentru 2 soferiUsi de serviciu comandate pneumatic
Izolatie termica si fonicaAvertizare sonora mers inapoi
Pardoseala antiderapantaRoata de rezerva / Cric hidraulic
Numar locuri24 de locuri pe scaun + 44 locuri in picioare + 1 scaun sofer
 Echipamente optionale
Aer ConditionatWebasto
Retarder/IntarderLift persoane cu dizabilitati


Ultima editare efectuata de catre Catalin.C in Septembrie 18th 2013, 3:57 pm, editata de 1 ori
Catalin.C
Catalin.C
Admin
Mesaje : 3150
Data de inscriere : 08/03/2011
Varsta : 22
Localizare : Ploiești
http://www.transploiesti.ro

BMC PROBUS Empty 12.03.2011

la data de Martie 13th 2011, 6:23 pm
BMC PROBUS Sdc10220

BMC PROBUS Sdc10219

#3114 defect:
BMC PROBUS Sdc10221

BMC PROBUS Sdc10222


Ultima editare efectuata de catre Catalin.C in Septembrie 18th 2013, 6:29 pm, editata de 1 ori
Catalin.C
Catalin.C
Admin
Mesaje : 3150
Data de inscriere : 08/03/2011
Varsta : 22
Localizare : Ploiești
http://www.transploiesti.ro

BMC PROBUS Empty 19.04.2011

la data de Aprilie 19th 2011, 9:54 pm


Ultima editare efectuata de catre Catalin.C in Septembrie 18th 2013, 6:58 pm, editata de 2 ori
Catalin.C
Catalin.C
Admin
Mesaje : 3150
Data de inscriere : 08/03/2011
Varsta : 22
Localizare : Ploiești
http://www.transploiesti.ro

BMC PROBUS Empty Re: BMC PROBUS

la data de Mai 24th 2011, 9:07 pm
#3114 A FOST REPARAT!Astazi l-am vazut prin Vest la Lamaita!
Catalin.C
Catalin.C
Admin
Mesaje : 3150
Data de inscriere : 08/03/2011
Varsta : 22
Localizare : Ploiești
http://www.transploiesti.ro

BMC PROBUS Empty Re: BMC PROBUS

la data de Iunie 24th 2011, 10:36 pm
Ieri,PE 23 IUNIE 2011,cand asteptam traseul 22B sa vina la HALE CORECO-de 45 de minute- am vazut ca:
#3108 are tabela din fata arsa,se mai vede decat"CO" de la "HALE CORECO"
#3098 are o cabina completa-in genul celor de la Ik 260
#3089 are tabela din spate arsa-si nu este singurul-
Catalin.C
Catalin.C
Admin
Mesaje : 3150
Data de inscriere : 08/03/2011
Varsta : 22
Localizare : Ploiești
http://www.transploiesti.ro

BMC PROBUS Empty Re: BMC PROBUS

la data de Iulie 26th 2011, 12:38 pm
Catalin.C
Catalin.C
Admin
Mesaje : 3150
Data de inscriere : 08/03/2011
Varsta : 22
Localizare : Ploiești
http://www.transploiesti.ro

BMC PROBUS Empty RECLAMA 3075

la data de August 7th 2011, 8:06 am
#3075 are o reclama de ceva timp la "East West".
Catalin.C
Catalin.C
Admin
Mesaje : 3150
Data de inscriere : 08/03/2011
Varsta : 22
Localizare : Ploiești
http://www.transploiesti.ro

BMC PROBUS Empty Re: BMC PROBUS

la data de Septembrie 11th 2011, 12:34 pm
Cateva poze de pe 5 septembrie:
#3075
BMC PROBUS Sdc10521

#3078:
BMC PROBUS Sdc10520

#3107
BMC PROBUS Sdc10519
Catalin.C
Catalin.C
Admin
Mesaje : 3150
Data de inscriere : 08/03/2011
Varsta : 22
Localizare : Ploiești
http://www.transploiesti.ro

BMC PROBUS Empty Re: BMC PROBUS

la data de Decembrie 24th 2011, 4:02 pm
Catalin.C
Catalin.C
Admin
Mesaje : 3150
Data de inscriere : 08/03/2011
Varsta : 22
Localizare : Ploiești
http://www.transploiesti.ro

BMC PROBUS Empty 13.07.2012

la data de Iulie 15th 2012, 5:57 pm
13.07.2012
BMC PROBUS 75668619
BMC PROBUS 75668620
BMC PROBUS 75668623
BMC PROBUS 75668624
BMC PROBUS 75668722
BMC PROBUS 75668723
BMC PROBUS 75668724
BMC PROBUS 75668729
BMC PROBUS 75668730
BMC PROBUS 75668732
BMC PROBUS 75668733
BMC PROBUS 75668734
BMC PROBUS 75668735
BMC PROBUS 75668736 - Da, inca mai exista reclama asta, la fel ca la MAN-ul #3038 cu "rZU"
BMC PROBUS 75668737
BMC PROBUS 75668738
Catalin.C
Catalin.C
Admin
Mesaje : 3150
Data de inscriere : 08/03/2011
Varsta : 22
Localizare : Ploiești
http://www.transploiesti.ro

BMC PROBUS Empty 08.08.2012

la data de August 10th 2012, 1:10 pm
BMC PROBUS 77516311
BMC PROBUS 77516412
avatar
TheBoss
Mesaje : 224
Data de inscriere : 23/08/2012
Varsta : 22
Localizare : Ploiesti

BMC PROBUS Empty Autobuzele BMC Probus 215-SCB

la data de August 23rd 2012, 9:42 am
Nu prea inteleg de ce in general oamenilor nu prea le plac midibuzele BMC... oare fiindca sunt mai mici ? Mie mi se par dragute si arata foarte bine si ingrijite marea majoritate... bine sunt si mai noi. Si in plus circula foarte bine .
Catalin.C
Catalin.C
Admin
Mesaje : 3150
Data de inscriere : 08/03/2011
Varsta : 22
Localizare : Ploiești
http://www.transploiesti.ro

BMC PROBUS Empty Re: BMC PROBUS

la data de August 23rd 2012, 11:13 am
Eu nu am spus ca (nu) imi plac, exteriorul este dragut, insa interiorul lasa de dorit, mai ales cabina soferului. In rest, sunt ok, sunt fiabile
Catalin.C
Catalin.C
Admin
Mesaje : 3150
Data de inscriere : 08/03/2011
Varsta : 22
Localizare : Ploiești
http://www.transploiesti.ro

BMC PROBUS Empty Re: BMC PROBUS

la data de August 23rd 2012, 11:13 am
@TheBoss a scris:Nu prea inteleg de ce in general oamenilor nu prea le plac midibuzele BMC... oare fiindca sunt mai mici ? Mie mi se par dragute si arata foarte bine si ingrijite marea majoritate... bine sunt si mai noi. Si in plus circula foarte bine .
Apropo, bine ai venit!
avatar
TheBoss
Mesaje : 224
Data de inscriere : 23/08/2012
Varsta : 22
Localizare : Ploiesti

BMC PROBUS Empty Re: BMC PROBUS

la data de August 23rd 2012, 12:27 pm
Bine v-am gasit
Catalin.C
Catalin.C
Admin
Mesaje : 3150
Data de inscriere : 08/03/2011
Varsta : 22
Localizare : Ploiești
http://www.transploiesti.ro

BMC PROBUS Empty 28.10.2012

la data de Octombrie 29th 2012, 10:46 pm
BMC PROBUS Sdc11635
BMC PROBUS Sdc11636
BMC PROBUS Sdc11637
avatar
Bogdan Costin
Mesaje : 163
Data de inscriere : 20/04/2012

BMC PROBUS Empty Re: BMC PROBUS

la data de Decembrie 21st 2012, 12:00 pm
#3073 are firma din spate arsa
Catalin.C
Catalin.C
Admin
Mesaje : 3150
Data de inscriere : 08/03/2011
Varsta : 22
Localizare : Ploiești
http://www.transploiesti.ro

BMC PROBUS Empty 20.12.2012

la data de Decembrie 21st 2012, 12:55 pm
BMC PROBUS Sdc11917
BMC PROBUS Sdc11922
BMC PROBUS Sdc11923
BMC PROBUS Sdc11931
BMC PROBUS Sdc11932
BMC PROBUS Sdc11948
BMC PROBUS Sdc11949
BMC PROBUS Sdc11958
BMC PROBUS Sdc11959
BMC PROBUS Sdc11960
BMC PROBUS Sdc11961
BMC PROBUS Sdc11965
BMC PROBUS Sdc11966
BMC PROBUS Sdc11975
BMC PROBUS Sdc12082
avatar
asavu16
Mesaje : 193
Data de inscriere : 07/09/2012
Varsta : 20

BMC PROBUS Empty Re: BMC PROBUS

la data de Ianuarie 10th 2013, 11:00 am
Cat nu-mi place ca s-au pus autobuzele BMC pe traseul 1 .Se face inghesuiala multaaa,cel putin in ajunul sarbatorilor...Si nu zice statiile !
E doar parerea mea!
Catalin.C
Catalin.C
Admin
Mesaje : 3150
Data de inscriere : 08/03/2011
Varsta : 22
Localizare : Ploiești
http://www.transploiesti.ro

BMC PROBUS Empty Re: BMC PROBUS

la data de Ianuarie 26th 2013, 4:03 pm
BMC PROBUS Sdc12121
avatar
Bogdan Costin
Mesaje : 163
Data de inscriere : 20/04/2012

BMC PROBUS Empty Re: BMC PROBUS

la data de Ianuarie 31st 2013, 4:40 pm
L-am vazut astazi la Hale pe #3091 avand traseul: CURSA SPECIALA Hale Catedrala-Real,o fi fost conventie
Catalin.C
Catalin.C
Admin
Mesaje : 3150
Data de inscriere : 08/03/2011
Varsta : 22
Localizare : Ploiești
http://www.transploiesti.ro

BMC PROBUS Empty Re: BMC PROBUS

la data de Ianuarie 31st 2013, 8:12 pm
Este pentru angajati, probabil Insa eu stiu sigur ca angajatii circulau cu 22B, precum si cei de la Selgros
Catalin.C
Catalin.C
Admin
Mesaje : 3150
Data de inscriere : 08/03/2011
Varsta : 22
Localizare : Ploiești
http://www.transploiesti.ro

BMC PROBUS Empty 10.02.2013

la data de Februarie 11th 2013, 11:11 am
BMC PROBUS Sdc12225
avatar
asavu16
Mesaje : 193
Data de inscriere : 07/09/2012
Varsta : 20

BMC PROBUS Empty Re: BMC PROBUS

la data de Februarie 18th 2013, 3:06 pm
BMC PROBUS Dsc00060zpv
avatar
Bogdan Costin
Mesaje : 163
Data de inscriere : 20/04/2012

BMC PROBUS Empty Re: BMC PROBUS

la data de Februarie 24th 2013, 8:14 am
@TheBoss a scris:Dupa ce #3108 a avut o perioada tabela din fata functionala , de ceva zile i s-a ars din nou...
I-au reparat-o
Continut sponsorizat

BMC PROBUS Empty Re: BMC PROBUS

Sus
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum